CENTRUM PRACY Z CIAŁEM

O mnie

Joanna Olchowik
Joanna Wołoszczuk

Przez wiele lat szukałam swojej drogi. Odnalazłam ją, gdy byłam dojrzałą kobietą. Gdy wydawało mi się, że dotarłam już do celu moich marzeń i udało mi się stworzyć miejsce w którym mogłam dzielić się z innymi mądrością ciała los rzucił mi kolejne wyzwanie. Zachorowałam bardzo poważnie. Udało mi się pokonać chorobę siłą mojego ciała, które przez wiele lat wzmacniałam odzyskując zasoby  samoleczenia w terapii Analizy Bioenergetycznej i ćwiczeniach TRE®. Teraz wiem, że prowadziła mnie  intuicja by w trudnych chwilach ciało pomogło mi wrócić do zdrowia. Dzisiaj jestem zdrowa i cieszę się każdą cenna chwilą mojego życia. Pomagam innym odkryć i wzmocnić zasoby w ciele, by uwolnić się od przebytych traum fizycznych i psychicznych i odzyskać jego naturalną, pulsującą zdrowiem żywotność.

Jestem psychologiem i Certyfikowanym Terapeutą w nurcie Analizy Bioenergetycznej (CBT) dr Alexandra Lowena oraz licencjonowanym Nauczycielem Metody TRE®. Ukończyłam 4-letnie szkolenie w Analizie Bioenergetycznej w S.M.I.A.B. w Rzymie, szkolenie akredytowane przez  instytut  IIBA w Zurychu oraz wszystkie etapy szkolenia metody TRE® w Niemczech, Stanach Zjednoczonych u dr David’a Berceliego uzyskując tytuł Nauczyciela Metody TRE®. Ukończyłam również  szkolenie w terapii EMDR oraz obecnie jestem uczestnikiem szkolenia SE Somatic Experience dr Levina.  W mojej zawodowej i osobistej drodze zaufałam ciału i poddałam się jego mądrości. Podzieliłam się tą wiedzą z innymi poprzez szkolenia i warsztaty, oraz wydane przez Centrum Pracy z Ciałem książki z zakresu pracy z ciałem znajdujące się w księgarni …książki zmieniające życie. Książka, która zmieniła moje życie to „Bioenergetyka” Alexandra Lowena, która dała mi impuls do osobistego rozwoju poprzez bioenergetyczną  pracę z ciałem, jak również  wprowadziła  zmiany w moim życiu zawodowym. W 2010 r zorganizowałam w Polsce I Szkolenie w Analizie Bioenergetyczne, w 2011 r.  wprowadziłam do Polski metodę TRE® organizując I szkolenie w zakresie tej metody prowadzone przez dr Davida Berceliego i Heinera Steckela, oraz w 2013/r. II szkolenie TRE prowadzone przez dr Davida Berceliego i Chrisa Balsleya. Byłam inicjatorem założenia Stowarzyszenia Analizy Bioenergetycznej oraz Polskiego Stowarzyszenia TRE®. 

Tutaj w Centrum Pracy z Ciałem w Koszalinie, w miejscu, które było kiedyś moim marzeniem i które udało mi się zrealizować, pracuję z osobami szukającymi pomocy poprzez terapeutyczną pracę z ciałem. Pomagam innym nawiązać kontakt z porzuconym, sztywnym od napięć ciałem, pomagam w przywróceniu zasobów samoleczenia i powrotu do pulsującej witalności. To miejsce powstało z pasji i otwartego dla innych serca. Tutaj w bezpiecznym otoczeniu towarzyszę tym, którzy odważyli się zmierzyć ze sobą w odkrywaniu i doświadczaniu emocji ukrytych pod sztywnością  w ciele. Towarzyszę przy uwalnianiu napięć powstałych w traumatycznych wydarzeniach, pomagam uwolnić głos i impulsy w ciele, które kiedyś w nim utknęły i nie mogły być wyrażone, gdyż osoba wtedy nie była na to gotowa. Z miłości do ciała i odczuwania w nim życia przekazuję innym świadomość czym jest bycie w ciele i w jego żywotności. Jestem w superwizji indywidualnej u psychoterapeuty Analizy Bioenergetycznej Jensa Tasche w Berlinie. Prowadzę również szkolenia dla osób chcących pomagać innych poprzez metodę ćwiczeń TRE®, superwizje i sesje indywidualne TRE®. Organizuję i prowadzę tutaj również warsztaty terapeutycznej pracy z ciałem.


Zaufaj ciału to również moja misja... czytaj więcej

Moje wykształcenie... czytaj więcej 

Certyfikat... zobacz

Zapisz się do newslettera